Autorem artykułu jest Dariusz Krajszewski

Jest to krótki artykuł o dekoracjach na komunię. Zawiera kilka pomysłów oraz zasad, którymi można się kierować przy dobieraniu dekoracji na komunię.

W prawdzie obecnie w sklepach można kupić różne dekoracji komunijne, ale aby zaoszczędzić można także spróbować zrobić je samodzielnie. Artykuł ten jednak nie będzie opisywał dekorowania pomieszczenia, w którym będzie się odbywała komunia, ponieważ tego się raczej nie robi, może sporadycznie, ale jest to raczej domena dekoracji ślubnej. Napiszę za to jak zrobić niewielkie dekoracje komunijne.

Do zrobienia drobnych dekoracji komunijnych używać można różnych materiałów, to czego będziemy używać zależy tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości oraz (że tak to określę) „weny twórczej”.

Można na przykład użyć gałązek ozdobnych roślin jak bukszpan, asparagus, czy też jasnych kwiatów w połączeniu z wstążkami, bądź też koronkami, ale koronki raczje w przypadku, gdy to dziewczynka idzie do komunii.

Rodzaj dekoracji komunijnych powinie zależeć od tego czy do komunii przystępuję chłopiec czy dziewczynka. Na komunijnym stole można na przykład umieścić ozdobne świeczki komunijne, można też co nieco ozdobić obrus gałązkami bukszpanu na przykład lub kwiatkami, po to by nadać mu odrobinkę komunijnego charakteru. Drobne dekoracje komunijne można także kupić w sklepach. Na przykład możemy zamówić zdjęcia dziecka na tort komunijny. Takie zdjęcia wykonywane są za pomocą atramentu, który nadaje się do jedzenia, więc bez obaw. Robi się je na specjalnej jadalnej powłoce , która nakłada się na tort.

Pomysły na dekoracje komunijne mogą być nieograniczone. Wystarczy użyć wyobraźni, a potem je wykonać według własnego zamysłu. Również drobne dekoracje ślubne, mogą pasować na komunię o ile mają w miarę neutrlany charakter, a te z kolei są prawie wszędzie dostepne.

 

Pozdrawiam
Darek

 

 

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl